Дирекція Інституту ботаніки імені М.Г. Холодного НАН України повідомляє, що 3 червня 2016 року виповнюється 90 років від дня народження академіка НАН України Костянтина Меркурійовича Ситника.

Академік НАН України К.М. Ситник – відомий учений, видатний організатор науки та визначний політичний діяч, депутат Верховної Ради УРСР X та XI скликань, Голова Верховної Ради УРСР Х скликання, народний депутат Верховної Ради України ІІІ та IV скликань. Його наукова, науково-організаційна та політична діяльність стала вагомим внеском у формування і розвиток науки та освіти незалежної України. К.М. Ситник – науковець із широким кругозором. Під його керівництвом в Україні були започатковані дослідження з космічної біології, хемосистематики рослин, закладені основи робіт з генетичної та клітинної інженерії. Запропонувавши системний рівень пізнання внутрішньої організації ростових процесів рослин, К.М. Ситник разом з колегами здійснив глибокі дослідження фітогормональної регуляції процесів життєдіяльності кореня, листка та стебла із застосуванням новітніх методів. Чільне місце в його науковій діяльності займають питання екології, охорони природи, формування екологічної культури. Працюючи на відповідальних посадах у апараті Президії НАН України, К.М. Ситник активно розбудовував науку в Україні, сприяв відкриттю багатьох наукових центрів, турбувався про соціальну захищеність та добробут наукових працівників. Він автор понад 1000 наукових, науково-популярних, публіцистичних робіт, надрукованих у численних вітчизняних та закордонних виданнях. Під його керівництвом підготовлені та захищені 20 докторських і понад 30 кандидатських дисертацій. Серед його учнів – академік і три члени-кореспонденти НАН України. За плідну наукову, громадську та політичну діяльність К.М. Ситник відзначений багатьма високими урядовими нагородами, у т.ч. п’ятьма орденами, а також численними медалями та іншими відзнаками різних відомств. Він лауреат Державних премій СРСР та УРСР у галузі науки і техніки і відомчої премії ім. М.Г. Холодного.

Вітання ювілярові можна надсилати за адресою: вул. Терещенківська, 2, м. Київ, 01004;
тел./факс: (044) 234 40 41; e-mail: inst@botany.kiev.ua

Урочисте засідання вченої ради, присвячене вшануванню ювіляра, відбудеться 7 червня 2016 р. о 14-00 год. в Інституті ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України, м. Київ, вул. Терещенківська, 2

 

ЖИТТЄВИЙ ШЛЯХ К.М. СИТНИКА                        НАЙЯСКРАВІШІ МИТІ ЖИТТЯ (фотогалерея)

 

ОСНОВНІ ДАТИ ЖИТТЯ ТА ДІЯЛЬНОСТІ К.М. СИТНИКА